Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Jarní cyklojízda vyrazí z Jablonce i Liberce

Vytáhněte kola, otřete prach, namažte řetězy! Zahajte novou sezonu v úterý 8. dubna slavnostně Jarní cyklojízdou. Odstartujte tak spolu s námi a zástupcem Dánského velvyslanectví kampaň Do práce na kole. Přidat se k nám můžte v Liberci i Jablonci.

V Kodani jezdí do práce na kole skoro každý - úředníci v oblecích, sekretářky v lodičkách, dělníci v montérkách, hudebníci s nástroji. Pomozte nám svým oblečením a výzdobou kol vytvořit takovou malou Kodaň na cyklojízdě Libercem.

Trasa z Liberce nebude nikterak náročná a zvládnou ji i děti. Na vzdálenosti 8 km, které nás budou dělit od cíle vás nečeká skoro žádné převýšení. Pojede se pohodovým pomalejším tempem až k Ferdům do Vratislavic, kde na nás bude čekat občerstvení a začne workshop "Otevřená cyklo-mapa".

Sraz Liberečáků je v 16:45 na náměstí před Plazou.

Stejně tak z Jablonce se pojede pohodovou trasou převážně z kopce.

Sraz Jablonečáků je v 17:00 před radnicí v Jablonci

Cestou nás bude doprovázet delegace z dánské ambasády v čele s regionálním koordinátorem pro střední Evropu panem Jess Møller Knudsenem. Účastnit se bude také náměstek primátorky města Liberec Jiří Rutkovský, náměstek primátora města Jablonec nad Nisou Petr Vobořil, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další hosté.

Kromě významných osobností nás doprovodí také speciální nákladní kola tzv. "cargo kola". Jedno bude řídit Svijanský vozka s patřičným nákladem a druhé pojede rovnou z pekárny. A když už dánové, tak nemůže chybět ani typická Christiania bike. 

 

S sebou si nezapomeňte vzít osvětlení, zámek na kolo a pokud chcete, tak něco na grilování. Pečivo zajištěno.

 

Čekáme vás ve velkém počtu a nezapomeňte, ať to má styl! ;)

 

Předpokládaná trasa z Liberce

Předpokládaná trasa z Jablonce

Kampaň Do práce na kole v Liberci a Jablonci podpořila Nadace Partnerství ve spolupráci s Nadací České spořitelny.

Projekt "Otevřená cyklomapa Liberce" podpořila Era protřednictvím Nadace Via