Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Libercem na kole 2007

aneb jeli jsme se podívat, jak plní politické strany v Liberci volební programy.

Ve čtvrtek 20.září 2007 jsme se projeli obvyklou trasou na kole. Každý rok od roku 2000 hodnotíme, co pro nás - cyklisty - město Liberec udělalo.
Výjimku jsme učinili v roce 2006, kdy se tato akce nekonala, protože bychom účastníkům nemohli nic ukázat, letos jsme akci uspořádali přesto, že jsme účastníkům nemohli nic ukázat.

Letos jsme se jeli podívat, jaké úpravy byly realizovány během roku 2007.
Účastníci cyklojízdy zhodnotili práci liberecké radnice dlouhotrvajícím pískotem píšťalek (mohli jsme zatleskat =pochválit nebo zapískat). Na trase nedošlo za poslední rok opět k žádným úpravám pro zvýšení dopravní bezpečnosti cyklistů na komunikacích.

Podíváme-li se na tuto jízdu jako na průběžnou kontrolu plnění předvolebních slibů politických stran v našem městě, můžeme shrnout že během jednoho roku od komunálních voleb nebyly v centru Liberce realizovány žádné úpravy pro cyklisty POLITICKÉ STRANY, KTERÉ ROZHODUJÍ V TOMTO VOLEBNÍM OBDOBÍ V LIBERCI, BUĎ SVÉ SLIBY ZATÍM NEPLNÍ NEBO NENÍ JEJICH PRÁCE NA KOMUNIKACÍCH VIDĚT.

Ve volebním období 2006 - 2010 rozhodují v Liberci politické strany ODS, ČSSD a USZ. Co nám - cyklistům - slibovaly politické strany před volbami, si můžete prohlédnout zde Potěšila nás účast zastupitelek Z.Kocumové (Unie pro sport a zdraví) a K.Morávkové (Strana zelených). Rozhovory mezi účastníky byly upřímné. Vyplynulo z nich, že situace není taková, že se nemáme v Liberci čím pyšnit, ale naopak, že se můžeme stydět za to, že jsme z tohoto města. I mnou, který slýchám od zodpovědných úředníků a politiků města Liberce už 15 let jako překážky realizace úprav pro cyklisty různé \“nesmysly\” např. o nevhodnosti Liberce pro jízdu na kole, že Liberec není Hradec Králové, že jsou v Liberci na rozdíl od jiných měst úzké ulice atd. otřáslo nezávislé zhodnocení města Liberce jako města s nedostatečnou kvalitou života z důvodu neexistence cyklostezek . V současné době jsou upravovány některé projekty komunikací a zapracovávány úpravy pro bezpečnou jízdu na kole do těchto projektů. Je škoda, že postupná změna přístupu magistrátu není zatím doprovázena též realizacemi úprav. Bylo nás 35 na kole (kde jste byli ? - cyklisté). Pokud bylo důvodem vaší neúčasti to, že jste o akci nevěděli - napište. budeme Vám zasílat pozvánky na akce, které pořádáme nebo kterých se účastníme. Jezděte s námi, ať můžete také posoudit, co pro nás radnice během roku udělala. Chcete-li nám pomoci s přípravou LIBERCEM NA KOLE 2008 - taky napište. Několik foto následuje, text dopíši.

Libercem na kole 2007

Fotogalerie z akce