Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Libercem na kole 2008

Pořadatel: Občanské sdružení Cyklisté Liberecka
Spolupráce: Divizna - středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec, Děti Země o.s., Bez nehod o.s.

I letos jsme se jeli podívat, co nabízí krajské město Liberec občanům a návštěvníkům, kteří jezdí po Liberci na kole. Projeli jsme obvyklou trasu, která vede místy, kudy na kole cyklisté jezdí. Seznámili jsme účastníky s připravovanými úpravami pro cyklist y (cyklostezka Sokolská, kolem přehrady aj.) Na závěr jsme umožnili účastníkům jízdy zhodnotit potleskem nebo pískáním práci liberecké radnice za uplynulý rok ve prospěch zlepšování podmínek pro cyklisty ve městě Liberci.
Hodnocení nedopadlo pro radnici dobře. Netleskal nikdo.
V civilizovaném světě je možnost využívat jízní kolo jako dopravní prostředek standardem. Města budují cyklistickou infrastrukturu (cyklostezky) a vytvářejí tím podmínky pro dopravně bezpečnou jízdu na kole. Cyklistická doprava je preferována před automobilovou dopravou, ochota občanů jezdit na kole místo autem je ze strany měst vítána a podporována. Je škoda, že tomu tak zatím není v Liberci.
Špatná situace, která dnes v Liberci je, byla zaviněna tím, že město Liberec v předchozích letech nebudovalo ve městě cyklostezky ani jiné úpravy pro cyklisty. Ve zpracovaných projektech dopravních staveb nebyla cyklistická doprava zohledněna.
Občanům a návštěvníkům města Liberce nezbývá než věřit, že změna, která v současné době nastává (město již dbá na cyklisty v projektech), se co nejdříve promítne také do reality.

Děkuji všem spolupracovníkům za podporu a účastníkům za účast.

Libercem na kole 2008

Fotogalerie z akce