Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Libercem na kole 2014

Biketrial, tanec, Nordic walking, cyklobus a hlavně plné náměstí lidí, tak to byl liberecký Den Mobility, jehož vyvrcholením byla cyklojízda Libercem na kole.

 

Už od rána se nad Libercem stahovaly mraky a snažily se nás odradit od našeho dnešního plánu. Jako první se ten den nedaly děti ze základních škol Vrchlického a Jabloňová, které strávily dopoledne interaktivní dopravní výchovou, prohlídkou radnice a kreslením obrázků na téma „Z čeho mají při jízdě na kole největší strach“. A nejspíš díky jejich nadšení a dobré náladě, se nakonec počasí umoudřilo a rozhodlo se po zbytek dne už nepršet. Mračna se protrhala a nad náměstím Dr. E. Beneše, které už od brzkého odpoledne žilo hudbou, tancem a dalšími aktivitami, vysvitlo slunce.

 

Každý, komu se podařilo dorazit na náměstí už v odpoledních hodinách, si mohl nejen vychutnat již zmíněný doprovodný program připravený městem Liberec, ale hlavně se mohl zastavit u stánku Cyklistů Liberecka. U něj si bylo možné prohlédnout obrázky dětí z dopoledního programu, zakreslit do mapy problematická místa ve městě, nebo jen zanechat Liberci nějaký vzkaz. Ti, kteří s námi vyráželi na cyklojízdu, si zde mohli ozdobit své kolo nebo si na něj vyrobit nějakou cedulku se vzkazem.

 

A pak začaly radniční hodiny odbíjet pátou a najednou se náměstí zaplnilo desítkami cyklistů, kteří na svá kola věšeli zelenožluté fáborky a byli připraveni společně vyrazit do libereckých ulic. I přes ranní nepříznivé počasí vyjel od radnice peloton padesáti cyklistů a jedné statečné koloběžkářky. Společně chtěli všem ukázat, že se po městě dá pohybovat i jinak, než autem a zároveň tím požádat vedení radnice, aby na to při svých rozhodnutích bralo ohled. Cestou jsme se na moment zastavili u nově vzniklých turistických odpočívadel okolo Nisy, upozornili na neprůjezdnost trasy okolo fotbalového stadionu v době zápasů a na nedokončenou cyklostezku. Kolem šesté, jsme byli zpět na náměstí, kde už zvučila liberecká skupina Jarret. Den Mobility tak skončil v příjemných rytmech podzimního večera.

Děkujeme všem, kteří se během dne zastavili u našeho stánku a zejména těm, kteří přijeli podpořit bezmotorovou dopravu na naši cyklojízdu!

Fotogalerie z Cyklojízdy