Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Téměř tři sta lidí vyjelo Do práce na kole

Na začátku května vyjelo do práce na kole či na koloběžce 295 lidí z Liberce a Jablonce nad Nisou. Letos se tak přihlásilo o téměř sto účastníků více než v roce předešlém. Dohromady tito lidé vytvořili 78 týmů po dvou až pěti lidech a prozatím se ve svém každodenním dojíždění nenechali odradit ani nepříznivým počasím, které tady na Liberecku od začátku měsíce panuje.

Třetinu všech místních účastníků tvoří ženy a výjimkou nejsou ani ryze dívčí týmy. Příkladem můžou být elegantní týmy žen z Centra Babylon nebo NC Géčko.

Profesí, které ráno usedají na kolo, je celá škála. Jezdí zaměstnanci poboček významných bank (Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka), zaměstnanci ČD Cargo, České mincovny i policie. Prim v počtu na kole dojíždějících lidí v regionu drží tři nadnárodní firmy: ZO OS KOVO Monroe Czechia s. r. o. z Hodkovic nad Mohelkou (26 lidí, 5 týmů), v Liberci sídlící firma KNORR-BREMSE Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o. (19 lidí, 6 týmů) a jablonecká AKT plastikářská technologie Čechy, s.r.o. (16 lidí, 4 týmy).

Liberec patří v rámci celorepublikové kampaně tradičně mezi město s největším počtem zapojených úředníků a lidí pracujících ve státní správě. I letos tedy vyrazili zaměstnanci Libereckého kraje, Katastrálního úřadu, Okresní správy sociálního zabezpečení, Státního pozemkového úřadu i České inspekce životního prostředí. Zahanbit se nedala ani liberecká radnice i přesto, že se jim nepodařilo sestavit tým v plném počtu pěti lidí jako minule. Naopak Jablonec drží stejná čísla, ale není možné se jimi nijak chlubit. Z jabloneckého magistrátu vyjela na kole pouze jedna účastnice s nápaditým názvem týmu „-1“, zřejmě podle jednoho chybějícího do týmu, kterého se nepodařilo sehnat.

Velký podíl účastníků připadá také zaměstnancům ve školství, což je dobře, neboť právě tito lidé jsou vzory pro novou generaci, která bude naše města utvářet. Do soutěže se zapojilo šest základních škol, jedno gymnázium a jedna střední odborná škola. Dohromady 31 lidí v devíti týmech. Těsně na paty jim šlape 16 studentů a vyučujících z Technické univerzity v Liberci, kteří sestavili čtyři týmy.

Děkujeme všem zapojeným soutěžícím a držíme palce, ať toho našlapete minimálně nad 66 % a vyhrajete nějakou z parádních cen, které pro vás připravili naši sponzoři.

Nezapomeňte využít pestré nabídky Akcí na triko a 6. června se uvidíme na vyhlášení a cyklofestivalu v Lidových sadech.