Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Cyklozajímavosti

I na E-kole se musí šlapat

Využívání elektrokol, je v dnešní době zcela běžné. Elektrokola usnadňují jízdu proti větru, do kopce, překonání větších vzdáleností bez vynaložení velké námahy a můžou dosáhnout rychlosti až 30 km/h. Elektrokola jsou považována za jedny z nejvhodnějších dopravních prostředků právě pro pohyb v rámci městských a příměstských lokalit, pro přepravu menších nákladů v rámci podnikání, či pro každodenní dojíždění do zaměstnání, protože umožňují lidem přemisťovat se, aniž by se zapotili. Pro jízdu na elektrickém kole navíc není zapotřebí žádného speciálního řidičského oprávnění.

více...

Zima fandí cyklistům

Některé zlé jazyky tvrdí, že Liberec nebo Jablonec nikdy nebudou městy pro cyklisty a to především proto, že tu máme skoro celý rok ZIMU.

více...

Cyklomapa Liberecka

Díky spolupráci s pražskou iniciativou Auto*Mat v rámci kampaně Do práce na kole, nám byla udělena práva pro editaci vlastní cyklistické mapy. Tato on-line mapa funguje na openstreetovém podkladu a je doplněna několika tematickými vrstvami. V Praze se jim podařilo dotáhnout projekt tak daleko, že k mapě vytvořili vyhledávač tras, který na základě dostupných dat o cyklistické infrastruktuře vygeneruje nejkratší trasu, trasu s nejmenším převýšením nebo třeba trasu nejbezpečnější. Možná nás to v budoucnu také čeká.

více...

Na kole na nákup

K cestě na nákup používá kolo čím dál tím více lidí. Zkuste to taky, není to nic složitého! Stačí mít kolo, něco, kam nákup pak dáme (košík na přední řidítka, brašnu na nosič nebo batůžek) a zámek, kterým kolo před obchodem bezpečně uzamkneme. Naopak velkou výhodou tohoto způsobu nakupování jsou zejména nízké náklady na dopravu, šetrnost k životnímu prostředí a pravidelný pohyb příznivě působící na vaše zdraví.  

více...