Přihlášení Registrace

Cyklisté Liberecka

Zúčastnili jsme se

Program rozvoje cyklistické dopravy v LK

Odbor dopravy Libereckého kraje zpracovává nový Program rozvoje cyklistické dopravy (PRCD) pro období 2014-2020. Jeho zpracovatelem je národní cyklokoordinátor Jarda Martínek ve spolupráci s Ivetou Moravcovou krajskou cyklokoordinátorkou.

více...

Konference Vize 25 v Pardubicích

Přijde vám, že si různé druhy dopravy ve městě rozdělují své pasažéry dost nespravedlivě? Že jsou auta moc chamtivé a naopak kola příliš zdráhavé?

více...

Bikesharing bez hranic - Tag der Umwelt in Zittau

Představte si: Vyjdete z domu, u nedalekých cyklostojanů si půjčíte kolo, dojedete na nádraží, tam jej zase zaparkujete. Sednete na vlak a necháte se dovézt až do Žitavy. Před nádražím si opět vypůjčíte kolo a uděláte si příjemnou projížďku po městě, navštívíte kamarády nebo vyřídíte pracovní schůzku. Nereálné? ...

více...

Exkurze Plzeň 2006

 Ve středu 11.října 2006 jsme byli spolu se zástupci magistrátu Statutárního města Liberce a Technických služeb města Liberce pozváni na exkurzi do Plzně. Část města jsme projeli v rámci exkurze na kole, s nejdůležitějšími úpravami jsme se seznámili z pohledu uživatelů - cyklistů. V Plzni se magistrát města chová ke svým obyvatelům - cyklistům - vstřícně a systematicky buduje bezpečné cyklostezky. Při několikahodinové jízdě městem proto bylo co prohlížet.

více...

Olomouc s ministrem 2004

Na kole po cyklostezskách s ministrem dopravy a s primátorem Olomouce.

více...

Žitavou na kole 2003

Exkurze 20.6.2003 byla určena představitelům místní samosprávy, pracovníkům státní správy, projektantům, dopravním policistům, zástupcům nevládních organizací i veřejnosti.

více...